مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 332منبع: ايرنا
کد خبر : 10007120 07:48:00 | 1396/11/24

یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف موفق به تولید محصولاتی شامل رنگ و برچسب‌های نانویی ضدامواج برای جلوگیری از ورود امواج مخرب به منازل و بناهای تجاری شده است.

محققان شرکت دانش‌بنیان سلامت سینا از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با ثبت 5 اختراع در زمینه مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در برابر امواج توانسته‌اند محصولاتی جدید را با هدف ارتقای سلامت جامعه به بازار عرضه کنند.

این شرکت که همچنین در زمینه تولید منسوجات و پوشاک ضداموج نیز فعالیت می‌کند، با حضور محققان و دانش‌آموختگانی از دانشگاه‌های صنعتی‌شریف، امیرکبیر، تهران و کاشان در رشته‌های مختلف نانوشیمی، نانوفناوری، نانوالکترونیک، فیزیک هسته‌ای گرایش بهداشت امواج و دیگر رشته‌های مرتبط شکل گرفته و یکی از اعضای هیات مدیره عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف است.
مدیر روابط عمومی شرکت دانش‌بنیان سلامت سینا در مورد تاریخچه فعالیت‌های آن، گفت: این شرکت از 3 سال قبل فعالیت کارآفرینی خود را به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرده و از یک ماه قبل در پارک علم و فناوری دانشگاه شریف مستقر شده است.

*12 سال پشتوانه علمی برای رسیدن به محصول
دکتر ندا حیدری افزود: از نظر تحقیقاتی و پشتوانه علمی 12 سال در این زمینه کار شده است و امروز به خدمات و محصولات ارايه راهکارهای ایمن‌سازی در برابر امواج دست یافته‌ایم.
«این راهکارها شامل خدمات شیلدینگ (سپرسازی) امواج الکترومغناطیس همچنین پایش میزان آلودگی امواج محیطی است و توانسته‌ایم در ارايه محصولات ثبت اختراع شده در دو دسته محافظ‌های فردی شامل انواع منسوجات و پارچه‌های ضدامواج و حفاظت محیط شامل رنگ‌های ضد امواج، برچسب شیشه، کاغذ دیواری و دیوارپوش‌های ضدامواج به تولید صنعتی دست یابیم».
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت نیز گفت: از چند سال قبل آلودگی‌های الکترومغناطیسی در اطراف ما افزایش یافته، کار ما این است که افراد و محیط را در برابر این امواج سالم‌سازی کنیم.
دکتر علی صدیقی افزود: مکانیزم کار این‌طور است که از پوشش‌های ضد امواج برای وارد نشدن امواج به بدن استفاده کرده‌ایم و همین فناوری در لباس‌های ما آنها را به یک سپر تبدیل کرده و به این ترتیب 99 درصد امواج دفع می‌شود.
وی گفت: در محصولات پوشاک، ما از الیاف فلزی استفاده کرده‌ایم و فلز نقره که در بعضی از این محصولات به‌کار رفته خاصیت کشسانی بالایی دارد که باعث راحتی بیشتر پارچه بافته شده خواهد شد.
صدیقی در مورد رنگ‌های ضدامواج نیز گفت: رنگ نانویی ضد امواج یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب امواج الکترومغناطیس بوده و می‌‌توان از آن روی سطوح ساختمانی با لایه‌های نازک‌تر استفاده کرد و شدت ورود امواج الکترومغناطیس خارجی را کاهش داد.
صدیقی یادآور شد: ما تلفیقی از خدمت و محصول را ارايه می‌دهیم؛ مثلا اگر کسی برای جلوگیری از نفوذ امواج به داخل منزل خود مراجعه کند ابتدا کارشناس شدت امواج محیطی را اندازه‌گیری کرده و بعد با توجه به منابع امواج و جهت ورود موج راهکارهای کاهش شدت امواج را ارايه می‌دهند.


()