مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 351منبع: ايسنا
کد خبر : 10007102 07:57:00 | 1396/11/19

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: دستگاه‌های دولتی باید ٢٠ درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند و امسال و سال آینده نیز مصرف برق خود را نسبت به پارسال ١٠ درصد کاهش دهند.

حسین صبوری در مراسم بهره‌برداری طرح‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اظهار کرد: ٤٠ درصد شبکه برق پایتخت قدمت بالایی دارد که برای اصلاح آن، اجرای طرح‌های به‌سازی و نوسازی شبکه برق در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه در پایتخت ٤.٥ میلیون مشترک وجود دارد که ١٥ درصد مشترکان و ١٠ درصد فروش برق کشور را به خود اختصاص می‌دهد، اظهار کرد: سالانه ١٥٠ هزار مشترک به مشترکان برق تهران بزرگ اضافه می‌شود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: هر ساله برای تامین پایدار برق، تدابیری ویژه صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به طرح‌های دهه فجر گفت: امسال به مناسبت دهه فجر هشت طرح مهم با ١٥٠ میلیارد تومان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
صبوری با اشاره به افتتاح سامانه ارايه خدمات غیرحضوری ١٥٥١ گفت: این طرح در راستای اجرای دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته است.
او گفت: اجرای این طرح، از مراجعه‌های حضوری به شرکت‌های برق جلوگیری می‌کند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در مورد میزان مصرف مشترکان برق در تهران بزرگ نیز گفت: سال ۱۳۹۶ پیک مصرف در تهران بزرگ به ۴۷۰۰ مگاوات بود که نسبت به پیک سال قبل از آن پنج درصد رشد داشت.
وی اظهار کرد: اگر مصرف برق با این روند افزایش پیدا کند، مصرف برق در پیک سال آینده به ۵۰۰۰ مگاوات می‌رسد.
صبوری تاکید کرد: برنامه صنعت برق این است که با اجرای طرح‌های مدیریت مصرف، اجازه ندهیم مصرف برق در پیک سال آینده به ۴۵۰۰  مگاوات برسد.
صبوری به مصرف دستگاه‌ها و سازمان‌ها در تهران بزرگ پرداخت و گفت: ٢٥ درصد مصرف برق تهران بزرگ شامل سازمان‌های دولتی می‌شود که نیمی از مصرف آنها مربوط به تجهیزات سرمایشی است.

()