مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 309منبع: ايرنا
کد خبر : 10007099 07:16:00 | 1396/11/19

قائم مقام وزیر نیرو ظرفیت تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر کشور را 450 مگاوات ذکر کرد و گفت: ظرفیت این نیروگاه‌ها تا پایان امسال به یک هزار مگاوات می‌رسد.

«ستار محمودی» در حاشیه مراسم بهره‌برداری از هشت طرح شرکت توزیع برق تهران بزرگ، افزود: با وجود اینکه منابع طبیعی گسترده‌ای برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور وجود دارد، سهم این انرژی‌ها در کشور پایین است که مهم‌ترین دلیل آن، پایین بودن قیمت انرژی است.

وی اظهار امیدواری کرد که با اصلاح تعرفه‌ها، تحرک بیشتری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر حاصل شود.
قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه قیمت تمام شده انرژی‌های تجدیدپذیر بسیار بیشتر از انرژی‌های فسیلی است، گفت: وزارت نیرو به‌منظور تشویق سرمایه‌گذاران به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، برق تولیدی آنها را با قیمتی مناسب خریداری می‌کند.
محمودی با بیان اینکه همه ساله میزان مصرف انرژی برق در کشور رو به افزایش است، گفت: علاوه بر افزایش ظرفیت تولید، نیازمند به‌کارگیری راهکارهای مدیریت مصرف هستیم.
«رضا اردکانیان» وزیر نیرو پیش از این با بیان اینکه دولت از سال ١٣٩٢ بر توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر متمرکز شده، گفته بود: ٤٥٠ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در حال بهره‌برداری و ٧٠٠ مگاوات نیز در دست احداث است.
وی افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه، ظرفیت تولید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر به پنج هزار مگاوات خواهد رسید.
به گفته اردکانیان، اکنون ٢ هزار مگاوات موافقت‌نامه به ارزش ٢.٥ میلیارد دلار در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر به امضا رسیده که این سرمایه‌گذاری‌ها به‌طور کامل از سوی بخش خصوصی انجام شده است.
وزیر نیرو افزود: ٧٠ درصد این سرمایه‌گذاری‌ها از سوی بخش خصوصی خارجی و بقیه از سوی بخش خصوصی داخلی انجام شده است.
()