مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 302منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007065 06:58:00 | 1396/11/15

وزیر نیرو گفت: یزد این ظرفیت را دارد که روی همه پشت بام‌های آن در کنار بادگیرها، پنل‌های انرژی خورشیدی نیز نصب شود.

رضا اردکانیان در جلسه شورای اداری استان یزد با بیان اینکه می‌توان برای رفع همه مشکلات استان روی منبع عظیم و غنی گردشگری استفاده کرد، اظهار داشت: این ظرفیت می‌تواند حتی مشکلات حوزه انرژی و آب را نیز برطرف کند.
وی بیان کرد: در بحث آب به‌طور قطع وزارت نیرو در دولت دوازدهم سیاست‌هایی را دنبال می‌کند و همه راه‌های تامین آب را مورد بررسی قرار خواهد داد.
اردکانیان عنوان کرد: ما با خشکسالی مقابله نمی‌کنیم بلکه راه‌های تامین آب را باید دنبال کنیم به این شرط که مسوولان استان یک برنامه جدی و عملی برای مصرف بهینه آب داشته باشند.
وزیر نیرو تصریح کرد: نباید بدمصرفی را ادامه دهیم بنابراین نمی‌توان از دولت توقع داشت که تضمین بدهد در هر شرایطی آب را برساند بلکه باید بحث بهره‌وری آب را به درستی تبیین کنیم.
وی ادامه داد: در کشور حوزه صنعت 34 درصد سهم اشتغال دارد، باید هرگونه هست برای آن آب تامین شود.
اردکانیان بیان کرد: در حوزه تامین برق نیز یزد ظرفیت عظیمی دارد و در یزد می‌توان روی همه پشت بام‌ها در کنار بادگیرها، پنل‌های انرژی خورشیدی نیز داشته باشیم.
وی عنوان کرد: نوع نگاه ما به استفاده بهینه از منابع موجود باید تغییر کند و با این تغییر می‌توانیم هزینه‌های هنگفت برای ساخت نیروگاه را صرف اقدامات دیگر کنیم.

()